مهره مار چیست؟

98

به دلیل وضعیت خاص آناتومیک مارها و شرایط متفاوتی که برای آمیزش دارند به نوعی نیروی انگیزشی برای جذب یکدیگر نیاز دارند که همان مهره مار می باشد. مهره مار چیست؟ شاید تا بحال این جمله را شنیده باشید که بگویند فلانی مهره مار دارد.

معمولا این جمله درباره افرادی است که نظر همه را به خود جلب می کند و از محبوبیت و جذابیت خاصی برخوردار است. بدن مارها بگونه ای آفریده شده است که در طول سال یک جسم استخوانی همانند جنس شاخ اما به شکل یک سنگ گرد ترشح می شود که دارای بیشترین بار مغناطیسی نسبت به سایر اجسام می باشد که به آن مهره مار گفته می شود. این مهره در مارهای ماده دارای بار منفی و در مارهای نر نیز دارای بار مثبت می باشد، این دو همانند یک آهن ربا عمل کرده و جفت را به سمت یکدیگر جذب می نمایند و موجب مقاربت و ادامه نسل بین مارها می شوند. این مهره ها که حدودا به اندازه 2 عدد لپه معمولی هستند پس از جفت گیری مارها از سر آن ها جدا شده و بر روی زمین می افتند. اگر فردی پس از جفت گیری دو مار بتواند مهره ها را بدست آورد و به مدت 40 روز آن ها را به همراه خود داشته باشد، مغناطیس بدن انسان با مغناطیس این دو مهره هماهنگ شده و تقویت می شوند، به همین علت میدان مغناطیسی فردی که مهره مار دارد وسیع تر و قوی تر از افراد دیگر و فاقد مهره مار خواهد بود.
خواص و ویژگی های مهره مار
از ویژگی های مهره مار می توان به آرام و ریلکس نمودن اعصاب و کاهش استرس اشاره نمود. مهره مار ضمن اینکه در فرد دارنده مهره مار اعتماد بنفس و آرامش ایجاد می کند به افراد مرتبط با او نیز سرایت کرده و با وجود عصبی بودن شخص مقابل به محض ملاقات حضوری با فرد دارنده مهره مار آرامش به او نیز انتقال پیدا کرده و احساس خوشایندی در فرد ایجاد می گردد. از ویژگی های دیگر مهره مار مصون ماندن از بیماری ها، تاثیر بسیار در تسکین دردها، از بین بردن جوش های صورت و زیباتر کردن چهره می باشد. همچنین مهره مار دارای نوعی خاصیت مغناطیسی است که آثار زیان بار گوشی های تلفن همراه و دکل های مخابراتی و تلویزیونی و نیز کابل های فشار قوی و تمامی لوازم خانگی و... را از بین می برد.
طبیعی است که این موضوع غیرقابل باور و خرافات بنظر برسد اما علم پیشرفته و رایجی به نام متافیزیک که در مورد موضوعات مختلف به کشف و اثبات حقایق می پردازد نظریه هایی درباره مهره مار بیان کرده است که در ادامه به آن می پردازیم. علم متافیزیک بر این باور است تمام اشیا در جهان دارای نیروی جاذبه و مغناطیس هستند که این نیروها در کنار یکدیگر سبب بوجود آمدن نظم خاصی در جهان هستی می شوند. یکی از این نیروها نیزهمان نیروی جاذبه می باشد که موجب پایداری زمین شده است.
تشخیص مهره مار اصل
از آن جایی که تنها مهره مار اصل است که در بخت و اقبال، جذابیت و محبوبیت نقش فوق العاده ای دارد می بایست در هنگام خرید به اصل بودن آن توجه نمایید. اما اگر نمی دانید چگونه می شود مهره مار اصل را از تقلبی تشخیص داد ما راه هایی برای تشخیص آن به شما معرفی می کنیم.
1. در ابتدا توجه داشته باشید که در هنگام خرید مهره مار بهتر است حتما دندان های مار را هم به همراه مهره مار به جهت رفع شک و تردید دریافت نموده و آن ها را نیز بررسی نمایید.
2. برای تشخیص اصل بودن مهره های مار آن ها را بر روی کف صافشان در ظرفی حاوی سرکه انگور خالص قرار دهید تا بتوانند حرکت کنند، اگر مهره ها اصل باشند خواهید دید که پس از مدتی به سمت یکدیگر حرکت کرده و کم کم به همدیگر می چسبند. تنها نکته در این آزمایش زمان بهم رسیدن مهره هاست، برخی از مهره ها شاید در چند دقیقه به هم برسند اما برخی هم ممکن است یک یا چند ساعت زمان ببرد، این اختلاف زمان بستگی به شرایط روحی و فیزیکی مارها در زمانی که جفت گیری می کردند دارد. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که با انجام این آزمایش مهره های مار کمی از خاصیت فوق العاده خود را از دست می دهند که اصطلاحا به آن قهر مهره های مار می گویند، اما این بدان معنا نیست که کاملا اصالت خود را از دست بدهند، حتی اگر بارها هم این آزمایش را انجام دهید باز هم مهره ها به سوی یکدیگر کشیده خواهند شد.
3. ساده ترین روش برای تشخیص مهره مار اصل از تقلبی توجه به زیر مهره می باشد. در زیر هر مهره مار نقش های خاصی دیده می شود که در زمان جفت گیری مارها تشکیل می شود.

دعای مهره مار
برای تاثیر و جوابدهی مهره مار چند نوع دعا وجود دارد که باید روی آن خوانده شود و مهمترین عامل تاثیرگذاری مهره مار می باشد. دعای اول هنگامی که دو مهره از مارهای نر و ماده گرفته می شود بلافاصله باید خوانده شود. این دعا معمولا توسط یک درویش بر روی مهره مار خوانده می شود. دعای دوم مرتبط با کاری است که از مهره مار می خواهید انجام دهد به عنوان مثال بخت گشایی کند، خوش شانسی بیاورد، روزی را رونق بخشد و... که تمام این موارد معمولا روی مهره خوانده می شود. دعای آخر نیز دعایی می باشد که از طریق آن مهره مار به نام شما زده می شود که در این دعا گفتن نام پدر هم الزامی می باشد.
هنگام خرید مهره مار به چه نکاتی باید توجه کنیم؟
1. اگر تابحال مهره مار ندیده باشید ممکن است فروشنده هر کالایی را به عنوان مهره بار با هر قیمتی به شما بفروشد. بنابراین قبل از خرید بهتر است درباره مهره مار مطالعه و تصاویر مربوط به آن را جستجو و مشاهده نمایید.
2. حتما در هنگام خرید به این نکته توجه نمایید که مهره ها متعلق به جفت نر و ماده باشد. ممکن است فروشنده به نر یا ماده بودن آن توجهی نکند و برای مثال دو مهره نر به شما بدهد، تنها مهره های جفت نر و ماده در کنار یکدیگر اثرات اعجاب انگیزی دارند.
3. موارد دیگری وجود دارند که در هنگام خرید امکان انجام آن ها وجود ندارد. مانند قرار دادن مهره مار در سرکه یا قرار دادن آن روی شعله آتش، این آزمایش ها را پس از خرید مهره ها می توانید انجام دهید. باید به این نکته توجه کنید که ترجیحا مهره را روی شعله آبی گاز قرار دهید زیرا شعله کبریت باعث دوده گرفتن آن می شود، همچنین مهره ها را به مدت طولانی روی آتش قرار ندهید.
4. با توجه به کمیاب بودن و ارزش بالایی که مهره های مار دارند، هیچ گونه معیار خاصی برای تعیین قیمت آن ها وجود ندارد. به این صورت که ممکن است یک فروشنده یا فالگیر مهره مار را چند صد هزار تومان بفروشد که حتی ممکن است اصل هم نباشد و یا برخی دیگر از فروشنده ها از عدم آشنایی خریدار با مهره مار هر نوع شئ دیگری را به عنوان مهره مار با قیمتی بسیار پایین و گول زننده بفروشند.
5. مهره مار مونث و مذکر را می توان از اندازه آن نیز تشخیص داد. به طور معمول مهره مار مذکر بزرگتر از مهره مار مونث می باشد که به صورت تقریبی می توان گفت مهره مار مونث حدودا دو برابر لپه و مهره مار مذکر حدودا سه برابر لپه می باشد. اما گاهی اوقات ممکن است هر دو به یک اندازه یا گاهی اوقات نیز مهره مار مونث بزرگتر از مذکر باشد. همچنین مهره ماری که رنگ روشن تری داشته باشد از ارزش بیشتری برخوردار بوده و مهره ماری که سیاه شده است قدیمی و دارای نیروی مغناطیسی کمتری است.

 

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

اطلاعات تماس

آدرس:
ایران، تهران

تلفن: 09195916264
آدرس:
ایران، تهران

تلفن: 09195916264

با ما در تماس باشید